יום ראשון, 26 ביוני 2016

9 טריקים שיהפכו אתכם לכריזמטיים יותר

ש אנשים בעולם שמשדרים כריזמה ברמה כזו שכל אדם שרואה אותם מתאהב בהם ברגע הראשון. לרוב אלו יהיו שחקני קולנוע מפורסמים או אנשים בעלי דעות נחרצות שיכולים לסחוף אחריהם קהל רב של מאמינים. עם זאת, אתם לא חייבים להיות סלבריטאים נוצצים וגם לא מנהיגים דגולים כדי ליהנות מכריזמה שכזו. יתרה מזאת, גם למראה החיצוני שלכם אין כל השפעה בנוגע לכך. מה אם כן משפיע על המשיכה של אחרים אליכם? לפניכם 9 טיפים שיכולים להפוך כל אדם לכריזמטי יותר ולגרום לאחרים להימשך אליכם ולרצות להיות סביבכם.

1. פתחו לעצמכם תדמית אישית

עליכם לפתח לעצמכם תדמית משלכם, ויותר מזה, עליכם למצוא פרט אחד שיכול להיות ייחודי אך ורק לכם. אחרי הכל, התדמית המקורית והבלעדית שלכם היא מה שאחרים יזכרו כשיחשבו עליכם. זה אמנם נשמע מוזר, אך ייחודיות יכולה להתבטא אפילו בתכונות כמו מראה לא שגרתי או חולשה. כל תכונה שיכולה לייחד אתכם, בין שמדובר בקצב החיים שלכם, הבעות הפנים הייחודיות שלכם, אינטונציות הדיבור שלכם או פריט לבוש שתמיד אתכם, יכולה להפוך את הדמית האישית שלכם למיוחדת וכזו שקשה מאוד לשכוח. 
הנה כמה דוגמאות לאנשים מפורסמים שאימצו לעצמם תדמית אישית בלתי נשכחת:
  • צ'רלי צ'פלין – שפם קטנטן, חליפה ומקל הליכה.
  • וינסטון צ'רצ'יל – משקל עודף וסיגרים.
  • יוסף סטאלין – שפם, מקטרת ומבטא כבד.
  • מרילין מונרו – שיער בולנדיני ונקודת חן.
  • סלבדור דאלי – שפם מסולסל והבעות פנים.

2. תחלמו בגדול

כדי שאנשים ירצו ללכת אחריכם בעיניים עצומות ולהעריך אתכם כאנשים ייחודיים שאין שניים להם, עליכם ליצור סיבה לקיומכם ולחשיבותכם בעולם. שאיפות גדולות, מטרות חשובות ורצון ליצור שינוי בחיי אנשים הם הדברים החזקים ביותר שאתם יכולים להשתמש בהם לשם כך. יש משפט שאומר: "אדם ללא חלום הוא כמו ספר ללא רעיון – למה שמישהו יקרא אותו?" אם ברצונכם להיות אנשים מושכים יותר, פתחו תשוקה בנוגע לדבר מה ולכו איתה עד הסוף.

3. עבדו על הביטחון העצמי שלכם

כדי להיות אנשים כריזמטיים עליכם לפתח ביטחון עצמי רב. בצעו החלטות עם אומץ, סמכו על עצמכם, אל תחכו לעזרה מגורם חיצוני והסבירו את הרעיונות שלכם לאנשים בדרך שתעזור להם להבין אותם במלואם. יתרה מזאת, האנשים שסביבכם יכולים להרגיש את הביטחון העצמי שלכם לא רק בהתנהגותכם, אלא גם בסגנון הדיבור שלכם. עדיף להימנע ממשפטים עם ביטויים בסגנון: "אני משער ש...", "אני מקווה ש...", "אני מצפה ש....", "אולי...", "ככל הנראה..." וכדומה.

4. דעו כיצד להשתמש בשפת הגוף שלכם

שפת הגוף שלכם משדרת את רמת הביטחון העצמי שיש לכם, לכן אל תלכו עם גב שפוף, אל תשחקו עם חפצים בידיכם בזמן שאתם מול אחרים, חייכו לעתים קרובות, הסתכלו לאנשים בעיניים והימנעו מתנוחות שסוגרות את גופכם בפני האדם שמולכם. באופן כללי, כשאתם נמצאים בסביבת מספר רב של אנשים, התנהגו כאילו שאתם האנשים החשובים ביותר ושפרשו עבורכם שטיח אדום, ממש כמו לשחקן מפורסם שכולם אוהבים. 

5. תפסיקו להתלונן

האם אתם מעריצים מישהו שלא מפסיק להתלונן? האם אתם אפילו מעריכים אדם שכזה? ברוב המוחלט של המקרים התשובה היא לא, וזאת משום שלאנשים כריזמטיים תמיד יש גישה חיובית. הימנעו מלהעביר ביקורת, ביטוי תלונות והעלאת נושאי שיחה שליליים. אפילו אם לא כל דבר בחייכם מושלם, דאגו שהשיחות שאתם יוצרים עם אנשים יהיו נעימות ורק יגרמו להם לרצות להקשיב לכם – אנשים לא אוהבים להקשיב לתלונות.

6. למדו כיצד לספר סיפורים בצורה מעניינת

אנשים רבים מאמינים שהיכולת לספר סיפורים בצורה מעניינת היא כישרון, אך זה לא תמיד המקרה, שכן לרוב זוהי יכולת שניתן ללמוד אותה כמו כל אחת אחרת. כשאתם מספרים סיפור עליכם פשוט לדבר בביטחון מלא ולהשתמש בהומור, במיוחד הומור עצמי – היכולת לצחוק על עצמכם היא אחד הדברים שיכולים להפוך כל סיפור לבלתי נשכח, וכדוגמה לכך קחו את הסטנדאפיסטים שאתם אוהבים וחשבו על הבדיחות שהם מספרים מהחוויות האישיות שלהם. בנוסף, הביעו את הרגשות שלכם עם הגוף וכמובן, הישארו מחויכים אפילו אם הסיפור הוא באור שלילי. אל תדאגו אם לא כל הבדיחות שלכם יעבדו, הדבר החשוב באמת זה שתספרו סיפור אישי שכיף להקשיב לו. 
אישה נואמת מול מיקרופון ומשתמשת בידיה בזמן הדיבור


7. הסתכלו בעיניים של האדם שמולכם

במהלך שיחה הימנעו עד כמה שניתן מהסטת מבט למקומות אחרים. לפעמים מבט נוקב אחד בעיניים יכול לבטא את מה שאלף מילים לא יכולות. קשר עין מראה שאתם מקשיבים לאדם שמדבר איתכם, שאתם מבינים אותו ושאתם מקבלים אותו כפי שהוא. חשוב מאוד לזכור את הטיפ הזה כשאתם נמצאים במקום הומה אדם, כמו אירוע באולם למשל. אל תתנו לשום דבר או אדם אחר להסיח את דעתכם בזמן שיחה, אל תסתכלו על הסמארטפון ואל תתנו לאדם שמולכם את ההרגשה שהוא עומד לאבד את תשומת הלב שלכם.

8. למדו להקשיב לאחרים

בהמשך לסעיף הקודם, עליכם לוודא שהאדם שמולכם לא יאבד את תשומת הלב שלכם, אך לא רק במראית העין, אלא בכנות. למרות שבאחד הטיפים הקודמים למדתם שעליכם להתייחס לעצמכם כאנשים החשובים ביותר שיש, זוהי רק שיטה להעלאת הביטחון העצמי. מעבר לכך עליכם להביע עניין אמיתי בחייהם של אחרים כדי להקשיב להם, והקשבה היא אולי הדבר שהכי קשה לבצע מבין כל הטיפים שניתנים בכתבה הזו. ברגע שבו אתם מקשיבים באמת לאדם שמולכם, הוא יתחיל להרגיש שאתם זקוקים לו ושהוא מיוחד – זוהי הרגשה טובה מאוד שאתם מספקים לו והיא אפילו די ממכרת. בנוסף, עבדו עם עצמכם על זכירת שמות בעזרת הטיפ הבא – כשאדם מציג את עצמו בפניכם, חזרו על שמו בפניו ואמרו: "שלום נעמה, נעים מאוד לפגוש אותך". אם מנגד הייתם רוצים שאנשים דווקא יזכרו את השם שלכם בקלות רבה יותר, פשוט זכרו את הטריק של ג'יימס בונד וחזרו פעמיים על השם שלכם בצורה הבאה: "שלום, אני אלי, אלי לוי".

9. השתמשו באפקט המראה

אפקט המראה הוא דרך קלה לגרום לאנשים לחבב אתכם על ידי העתקת הבעות הפנים, אינטונציות הדיבור ושפת הגוף שלהם. זה תמיד עובד משום שהשיטה הזו מבוססת על הטבע האנושי הנרקיסיסטי – אתם תגרמו לאדם שמולכם להרגיש שאתם והוא אינכם ישות נפרדת. אתם יכולים להשתמש בטריק הזה גם על ידי אימוץ דמות מוערכת שכולם מכירים; אם אתם יודעים שהאדם שאיתו אתם אמורים להיפגש מעריץ או מעריך אדם מסוים, צפו באותו האדם ותראו כיצד הוא מתנהג, מדבר ואפילו מציג את עצמו בפני אחרים. האדם שאיתו תיפגשו יזהה באופן לא מודע את ההתנהגות של האדם שהוא מעריך, וישליך את אותה ההערכה גם כלפיכם
.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ארכיון הבלוג